27.05.2007

"hayat bazen birini seçer"Sebepsiz ölüm yok düşüncelerimin ucunda kilit.Şarkılar aradığım adam sen değilsin dese de yüreğim söylemiyor aynı tonda.Farklı renkler seçeyim sana.Kahve yapayım sek olsun ama.

Üzgünüm;biraz kusuruma bakhma.Rüyamda gördüm seni,sesin kulaklarımda.Başardın izini bıraktın kalbime.Umulmadık bi anda hayatına bırakılan hediye paketi gibiydim.Açamadın yazık ettin:) Dakikalar geçiyor kahverengiye dönüyor rengim..Dokunsana yeşillendir beni.Biliyorum taptaze;yemyeşil sendeki yerim..

Kırmadığım kalplerin mükafatı yok mu hayat bana! Zamanlama hatası mıydı sonuçları olmayan hayal kırıklıklarımın nedenleri.Bilemiyordum.Suskunluğunu sewemiyordum.olamaz mı_? belki..

Kurallarını bildiğim halde oyunun canını yakmıyordum.Gururumu kaldırdığım halde utangaçlığımdan yüzüne bakamıyor;gizliden kızarıyordum.Alışıyorum.Geçtiğim yolları bir daha geziyorum ama.Bri kendimden geçemiyorum bi senden.Sensizlikten korkuyorum gökgürültüsünden korktuğum gibi.Bakıp da gözlerini kaçıyorsun farketmedim sanma! Sığınmıştım aslında bir çocuk saflığıyla sana.

İnsanın görmek istediği halde göremediği türden bir rüyaydı gerçeğin.Dilin başka söylüyor gözün başka.Elinin dokunuşu bile farklı senin..

Bir adım gittim sana bin adım geriliyorsun.Sevdiğini bile bile zamanını hiçe sayıyorsun.Tüketmedin..Benden geçemedin göremiyorsun.Aptalsın.Ben senden saf'ım.Aynı yoldayız karşılaşmamak için direniyorsun..

Gün aynı gün de kalbimin atışı daha hızlı durduramıyorsun.Bu kadar akıllı bir adamsın madem niye bile bile beni kaybetmeyi göze alıyorsun.

Anlamıyorum."zamana bırak".O sana anlatır kahveye şeker yerine tuz koymayı nasılsa diyorum.

20.05.2007

gökgürültüsünden korkuorum anlasana..ihtiyacım war sana..öle bakar gibi yapıp gözlerini kaçırma canım aa..


"bugün biraz gerginim yine
sesim değişik gelebilir biraz
ama sen anlarsın
bana katlanırsın
tuhaf laflar edebilirim
seni belki üzebilirim
ama sen susarsın
çünkü beni tanırsın

öyle çabuk kızma derdine
bukadar da kolay alınma
o zaman beni sana değil sarıl bana
değişmez huylar bilirsin
bikere de sen dene alışmayı
ben gögsüne yatarken öyle derin nefes alma


buara ihtiyacım var sana
ellerimi sakın bırakma

bana huzur veren tek yer senin yanın unutma
gün varıncaya kadar sabaha
sakın hiçbiryere kalkma
fazla birşey istemem sadece dur burda
"


derken şarkıların birinde:..deli gibi korkuorum gökgürültüsünden anlasana..nefes alamıorum..elimi bırakhma..sesini duyur bana..demek istiyorum ben de sana..keyifsizmişim gibi algılama..sakın benden soğuma..gerekh yokh dönüşsüz yollarda kaza yapmaya..ben yaralanmaya alışığım sen benim için korkhma..
ayağıma batan raptiye..üşümemi sağlayan ince ama tuhaf bi bluz..19 yaşında bi kıs değildim..kördüğümleri az da olsa çözmeyi biliyordum..büyümemeyi seçen biriydim pekh akıllı olmasam da renk körü de değildim..
beyaz!ı çiçekte severim kırmızı!yı uğur böceğinin üstünde siyahı kendi içimde:) sen turuncu ol sevmesen de..yazı getir baharı kıskandır içine öle al beni..yeditepeli şehrin kadını olduğumdan mıdır uzak duruşun..nota fa yı gösterirken bildiğin halde si ye basışın..canımın parçası;baktığım halde görmüorum yokh musun..
"çiçekler solsun sen solma da" desen..kaldırım taşlarının kenarlarındaki çizgilere basmadan benimle beraber seksen..zamanı durdursam bi jelibon kokusuna mest olsam yanında..yeşilleri geçtim sular aksın kumlar kalsın bi kere de neler olacakh düşünme..yaşasana..
huzur istediğimi anladığım günden beri adımlarımı attığım bu cicilerimle geliyorum sana..bi yere gitme..gözlerini üzerimden çevirme..istanbul kadar geniş değil yüreğim kaybolursun..seviorum..dikkat et kendine nolursun..

8.05.2007

koşuorummm..uçsam yine gökyüzüne konuorum..

güneş ısıtıyo içimi..baharı getirdin kuşlar bahane..ıslık tutturdum..içkiyi daha az içiorum ruhumu daha çokh uçuruyor yaldızlı bi uçurtma gibi..beni mutlu ediorsan bunu kendime borçlu gibi yapıorum aslında sen de mutlusun yüzündeki o huzur bana da yansıo..hııııı..nay nay..gülme..benim dediğim heç olmuyo:)..

kapris yapmam naza karşıyım savaşılmayacakh durumlarda en ala kaçağım..çelişkili ifadelere rastlasanda ben de şaşırma..özümde çokh seviorum;iyi biriyim..netice de ben de bir insan..çay yaptım sana içer misin? bilirim sen iki ya da üç şekerli seversin..bazen başıma datlı belasın da bazen benim kadar çekilmezsin:)

demiycem..ağzımdan laf alamazsın:) kırıtmıorum her zaman ki halim anlarsın..hayat omuzlarımda bi yük desem de inanma..sölediklerin hep aklımda.bazen çokh akıllıyım bazen çokh saf.ortada duramam böleyim kafasızın biriyim..ama seversem çokh da datlı severim..yalan mı sölüorum ama şekerim:)

zaman akıo..geçmişe hep bi satır hep bi an hep bi yetişememezlik..yokh öle bi şey..o kaçsın..ben zaten önceden gidiyorum hayat bana yetişsin:)

bi piyano olsam hayatında..her tuşa bastığında farklı ses çıkartsam ama en sevdiğin şarkıyı sadece sana çalsam..

hayat kısaysa ..we sen de yorulursan arasıra benim gibi..başını omzuma yasla..hadi durma..

odamın penceresinden daha küçük hayat benim kalbimden daha büyük değil! sölemiştim..ben warsam hayat war,sen warsan zaman ikimiz için war!

mutlu olmakh istiyorum..olmaz mı?

neden olmasın..olsun mu?

ne dersin sen de bakalım bonibon kokulu şehrimin çocuğu..

5.05.2007

bi adım sen gel..bi adım ben..


-tango dinliyo- adımlarını ver bana..sakın ha suskun kalma..olduğun yerde dön;savrulup eğilir gibi yap düşme ama..nefeslerin benim olsun..beni anladığın vakitlerdeyiz..zaman sensin..-saat seni gösterio-
bi buket beyaz gül gelmeli! gece vakti..ansızın içten ve derin bi dakika..üstelemedim..wallahi susamadım bi yerimde duramadım yapamıyorum bilirsin..pembeler görüyorum gökyüzünde..hayatı benim gözlerimden bakmayı deneyebilirsin siyah görüosan sen de..
şirindim bi vakitler..şimdi insan telaşlarında daha çokh yoruluyor gibi görünüyorsam da aslında eskisinden daha çokh neşeliyim..ve sana doru gelirken..yepyeni ..bildiklerini unutmuş..taptazeyim..
bi adım sen gel..bi adım ben..gözünü kırpma..elimi bırakhma canım sana die sölerken..yorulma..korkhma..yetişirim ben..sen koşsan da..
hı hı..inansana azcık bana:)

1.05.2007

papatyalardan taç yapsana bana


bana esmeyi öğretseydin ilk rüzgarında kırılmazdım..susmayı öğrenmeli sabrımı sonuna kadar kullanmalıyım..bazen istemiyorsun bazen çokh suskun..konuşamıorum..


istersen taç yapayım kendime..sen yapmış da vermeye utanıyor gibi yaparsın..olmaz mı canım aaa..inanmasam da rol yapıor varsayarsın


bakhma öle..inadına yapıorsun biliorum..görmedim mi sandın..ha hay sana..benim anlamadığımı sanıosun..sadece bazen çokh komik biri oluosun..laf koyar mıyım..ben sana kıyar mıyım biliorsun!


çekirdeğimi çitledim..güneşe çiçeklerle bezeli ruhumu ektim de büyüsün hemen filizlensin die bendeki yerin..gördün dokunamadın..bahar geldi ya başka rüzgarlar uçurur seni..dikkat et! havayı solurken yanımda yarın..


akıllanma..aman sakın ha durulma..kırmızı giysem..beni görsen..hayatımı silip yeniden gülümsesem derken..ben görüyorum aydınlığı biraz da sen beni görsen..


ne güsel olurdu..